Skip to Main Content (Press Enter)
Ātrā atlase

“Woven City”, Toyota nākotnes vīzijas tehnoloģiju pilsēta, gatavojas pirmā posma atklāšanai

“Woven City” (Austās pilsētas) pirmsākumi meklējami 2018. gadā, kad Toyota paziņoja, ka kļūs par mobilitātes uzņēmumu. Lai šo ideju pārvērstu realitātē, Toyota testē tehnoloģiskos risinājumus, kas uzlabo mobilitāti un atraisa patieso cilvēka potenciālu. 2021. gadā Toyota sāka izstrādāt jaunu viedo pilsētu, kurā tiks radīta un testēta nākotnes mobilitātes vīzija.

Pilsēta ar nosaukumu “Woven City” atrodas Japānas automobiļu ražotāja Toyota bijušajā rūpnīcā Higaši-Fudzi (Higashi-Fuji), Fudzi kalna pakājē, 96 km no Tokijas.

Pilsētas darbība balstās uz četriem galvenajiem mobilitātes pīlāriem

Plānots, ka “Woven City” uzņems 2000 iedzīvotāju un pētnieku, kuri izstrādās un testēs inovatīvus tehnoloģiskus risinājumus. Pašlaik ir pabeigts pilsētas 1. posms un notiek sagatavošanās darbi pirmajiem testiem, kas tiks veikti gada otrajā pusē. Pirmā posma platība ir aptuveni 50 000 kvadrātmetru, bet galarezultāts aptvers vairāk nekā 700 000 kvadrātmetru.

Toyota mērķis ir rast jaunus risinājumus, kā uzlabot četru galveno mobilitātes pīlāru – cilvēku, preču, informācijas un enerģijas apriti. Bijušajā Toyota rūpnīcā uzbūvētās mākslīgās pilsētas centrā ir trīs pamatkoncepcijas: “Dzīvā laboratorija”, “Uz cilvēku vērsta pilsēta” un “Pilsēta, kas nepārtraukti attīstās”.

Pat enerģijas izmantošanas jomā tiek ņemtas vērā nākotnes tehnoloģijas. “Woven City” galvenais enerģijas avots ir ūdeņraža enerģija – līdzīgs risinājums mazākā mērā tiek izmantots arī Toyota ar ūdeņradi darbināmajā Mirai.

Lielisks radošuma inkubators un testēšanas centrs

“Woven City” mājas kalpos kā jaunu tehnoloģiju testēšanas vieta, piemēram, mājas robotiem, kas darbojas, izmantojot uz sensoriem balstītu mākslīgo intelektu, lai palīdzētu ikdienas mājas darbos, piemēram, iznest atkritumus. Ielas viedajā “Woven City” būs sadalītas trīs daļās: pa pirmo pārvietosies autonomi transportlīdzekļi, pa otro – gājēji, bet pa trešo – cilvēki ar personīgajiem pārvietošanās līdzekļiem.

Toyota jaunā e-Palette tehnoloģija tiek izmēģināta preču transportēšanai “Woven City”, kur autonomi transportlīdzekļi nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojumus, bet ar to ir saistīti arī pārvietojamie veikali vai tirdzniecības automāti. “Woven City” vide radīs lieliskas iespējas drošai un efektīvai automatizētas braukšanas pakalpojumu ieviešanai dažādās jomās.

Protams, “Woven City” virzās uz priekšu mākslīgā intelekta attīstības jomā, lai paceltu autonomos transportlīdzekļus nākamajā līmenī. Transportlīdzekļi ir aprīkoti ar jaunu darbības sistēmu "Arene" un “Vision AI”, kas apvieno video datu analīzi ar mākslīgo intelektu. Šis solis palīdzēs labāk izprast cilvēku un objektu mobilitātes uzvedību un padarīs automatizētos transportlīdzekļus vēl drošākus.

“Woven City” kļūs par īstu radošuma inkubatoru reālajā un digitālajā vidē, kurā tiek paātrināta jaunu tehnoloģiju testēšana drošā vidē.

Iedzīvotāji un darbinieki veido simbiozi

“Woven City” apvienos cilvēkus ar kopīgu interesi par mobilitātes nākotni. Kopā tiks radīti, attīstīti un uzlaboti jauni produkti un pakalpojumi. Šis sociālās infrastruktūras, mobilitātes un cilvēku šķērsgriezums sniedz unikālu iespēju izgudrotājiem, iedzīvotājiem un apmeklētājiem mijiedarboties ar jaunajām tehnoloģijām vidē, kas imitē īstu pilsētu.

“Woven City” kalpo kā mobilitātes testēšanas centrs, kas apvieno inženierus un izgudrotājus, kuri, izgudrojot jaunus produktus, strādā pie lielāka mērķa. Izmantojot Toyota gadu desmitiem ilgo ražošanas pieredzi, “Woven City” piedāvā unikālu vidi, kas aprīkota ar visiem nepieciešamajiem rīkiem un pakalpojumiem sabiedrības problēmu risināšanai. Pamatojoties uz iedzīvotāju atsauksmēm, izgudrotāji cenšas veicināt inovācijas un veidot labāku rītdienu.

Radīt dzīves vidi, domājot par cilvēkiem

“Woven City” 1. posms jau ir guvis atzinību par videi draudzīgu un uz cilvēku orientētu dizainu, kas veicina cilvēku dzīves kvalitāti, iegūstot Japānā pirmo “LEED for Communities Platinum” sertifikātu. Tas ir augstākais novērtējums.

Līdztekus 1. posma sagatavošanas darbiem ir uzsākta arī 2. posma būvniecības vietas sagatavošana. Pamatojoties uz 1. posmā iegūtajām zināšanām, tiks pilnveidoti nākamo posmu plāni un uzlabota pilsētas funkcionalitāte.

Sākot ar 2025. gada vasaru, ārējie jaunuzņēmumi, uzņēmēji, universitātes un pētniecības iestādes tiks uzaicinātas uz “Woven City”, lai piedalītos akseleratora programmā.

Pēc pirmā posma pabeigšanas pilsētā dzīvos 100 iedzīvotāju

“Woven City” iedzīvotājiem un apmeklētājiem ir svarīga loma: kopā ar izgudrotājiem piedaloties koprades aktivitātēs un testējot jaunās tehnoloģijas, viņi veicinās “Woven City” pilna potenciāla realizēšanu un ilgtspējīgas sabiedrības veidošanu.

Pēc “Woven City” oficiālās atklāšanas uz pilsētu pārcelsies aptuveni 100 cilvēku – galvenokārt Toyota un WbyT darbinieki un viņu ģimenes. Kopiena pakāpeniski paplašināsies. Plānots, ka 1. posmā tajā dzīvos aptuveni 360 iedzīvotāju, bet kopējais iedzīvotāju skaits sasniegs aptuveni 2000. Sākotnēji pilsētas apmeklētāji būs tikai saistītās personas, vēlāk piekļuve tiks nodrošināta plašākai sabiedrībai, lai piedalītos koprades pasākumos.

Pilsēta ir iedvesmojusies no Japānas vēstures

Toyota partneris projektā “Woven City” ir dāņu arhitektu birojs “Bjarke Ingels Group”, kas izstrādājis vispārējo pilsētas plānu. Ēkas tiks būvētas galvenokārt no koka un daļēji būvētas ar robotu palīdzību.

Dizaina risinājumi ir veidoti, iedvesmojoties no Japānas vēstures, tostarp japāņu tradicionālajām galdniecības tehnikām un klasiskajiem jumtiem, kas slaveni ar savu arhitektūru.